ثبت نام

خودآفرینی مسیر است یا مقصد؟

c29b3a41-aa31-4f7c-ab5d-0c7a85121732

تقریبا یکسالی می شود که وب سایت خودآفرینی  را راه اندازی کرده ام.امروز که خودم ۴۰ساله شدم به مناسبت تولدم مطلبی را اینجا منتشر می کنم.از ۶سال پیش بنیان جدیدی بنا نهادم.روزی که در محل کار پشت سیستم نشسته بودم و با نرم افزار ibsng(  یکی از ابزارهای کاربردی در حوزه مديريت و کنترل کاربران اينترنت درون سازمانی (اینترانت)) در حال کلنجار بودم ،فکری در سرم شروع به جولان کرد و در قالب یک سوال خودش را نمایان کرد.

آیا از وضعیت موجود راضی هستی ؟

شاید تفسیر این سوال به این صورت بهتر باشد ،آیا زندگی فعلی،شغل فعلی،رشته تحصیلی و…چیزهایی ست که مورد علاقه توست؟

برای رسیدن به پاسخ این سوال شروع به کاوش در وب کردم در خصوص شغل مورد علاقه و نحوه پیدا کردن علاقه ها،با وب سایت خوشفکری و دکتر استارتاپ آشنا شدم و  آشنایی با این وب سایت ها به منزله شکل گیری نگرش جدید و آشنایی با دنیای جدیدی بود.

 

از آن روز و با فراگیر تر شدن شبکه های اجتماعی موبایلی فعالیت هایی را آغاز کردم.ابتدا سعی می کردم اگر جایی نکته مثبتی دیدم در گروهی که بانام خوشفکران مثبت اندیش راه اندازی کرده بودم منتشر کنم.به عنوان مثال اگر فردی در مغازه یا خیابان در حال مطالعه بود ،قوانین راهنمایی را رعایت می کرد و….

چون در جامعه فعلی ما یک شبه ره صدساله رفتن و سریع به همه چیز رسیدن تبدیل به ارزش شده ،مدتی با ایده گاماس گاماس شروع به فعالیت کردم.

محتواهایی در خصوص طی کردن مسیر به صورت آهسته وپیوسته تولید می کردم.چندین دامنه ثبت کردم و چندین کانال وگروه در شبکه های اجتماعی راه اندازی کردم.اما هنوز به یک جمع بندی نرسیده بودم که دقیقا می خواهم در چه زمینه ای فعالیت کنم.

آشنایی با وب سایت وزین متمم دنیای جدیدی به رویم گشود.سعی کردم mbaرا به صورت مجازی در متمم دنبال کنم و به مدت یکسال فعالیت خیلی خوبی در این وب سایت داشتم .مطالب زیادی آموختم و خروجی این فعالیت تحصیل در مقطع ارشد رشته Emba دانشگاه آزاد اسلامی شیراز بود.

در دانشگاه هم فعالیت هایم در خصوص برند گاماس گاماس ادامه داشت و در چند رویداد استارتاپی شرکت کردم.اما فعالیت هایم خروجی ملموسی در قالب یک کسب وکار نداشت.تا اینکه به این نتیجه رسیدم فعالیت خودم را بروی زندگی مورد علاقه ورضایت بخش متمرکز کنم.

با توجه به اینکه یکی از مولفه های مهم جهت رسیدن به زندگی مورد علاقه ،خودشناسی می باشد و در این خصوص آموزش ها و مهارت های زیادی در دوران نحصیل وجود ندارد در این خصوص شروع به مطالعه کردم.

چون تمایل زیادی به یافتن شغل و کسب وکار مورد علاقه هم داشتم در خصوص ارزش آفرینی هم نیاز به مطالعه داشتم.از ترکیب خودشناسی و ارزش آفرینی وازه جدیدی خلق شد به نام خودآفرینی.در یکسال  گذشته علاوه بر مطالعه و تولید محتوا نسبت به کسب یک سری مجوزهای قانونی هم اقدام نموده ام.

چون به فعالیت آموزشی علاقه فراوانی دارم سعی کرده ام پایه های یک کسب وکار اینترنتی در زمینه خودآفرینی را ایجاد کنم.گر چه به دلیل مشغله در زمینه های مختلف زندگی سرعتم کند اما پیوسته است، امیدورام در آینده نزدیک اولین دوره خودآفرینی را برگزار نمایم.

لازمه نکته ای را یاداوری کنم که خودآفرینی یک سفر است و نه یک مقصد،یعنی هر روز و به صورت مداوم باید درون خود را بکاویم  با رفع نقاط ضعف با تکیه بر نقاط قوت،زندگی مورد علاقه،شغل مورد علاقه و…را طراحی کنیم.

در سن ۴۰ سالگی رسالت خودم را آموزش در زمینه خودآفرینی می دانم و با مطالعه و آموزش افراد در این زمینه سعی میکنم اولا نسبت به خودآفرینی خودم اقدام کنم وسپس فرد موثری برای جامعه ام باشم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *