ثبت نام

خودآفرینی وشناخت کسب وکار مورد علاقه(۳)

۰٫۹۳۳۴۵۶۰۰۱۳۵۹۲۱۰۴۷۲_jazzaab_ir
ب

در پست های قبلی راجع به خودآفرینی و کشف کسب وکار مورد علاقه صحبت کردیم و چند تمرین کاربردی هم پیشنهاد دادیم که انجام آن تمرینات کمک شایانی می کند جهت رسیدن به شغل یا کسب وکار مورد علاقه.

امروز می خواهیم با نگاهی به  فراز و فرودهای زندگی از آنها برای رسیدن به شغل مورد علاقه کمک بگیریم.

 

 

 

رویدادهای مهم و  ویژه در زندگی شما :خوب یا بد ،شخصی یا حرفه ای -چه به کار مرتبط باشند چه به عشق ،سرگرمی ،مشغولیت های معنوی و…برهه های زمانی هستند که آن ها را به وضوح به یاد می آورید وبا احساسات قوی همراه هستند.

تمرین کاربردی:

یک خط ترسیم کنید و نام آن را خط زمان بنامید .محور عمودی نمایشگر لذت و یا هیجان است و محور افقی نمایشگر زمان.از انتهای چپ با قدیمی ترین فراز و فرودها که به یاد می آورید شروع کنید و به سوی زمان حال ادامه دهید.وقتی که ۲۰تا ۲۵ رویداد را رسم کردید خطی بکشید که تمام نقاط را به هم وصل کند.

 

 

 

مرحله بعدی توصیف این رویدادهاست:مثلا برای خود من:

۱-فتح قله دماوند:

شروع کردن کوهنوردی من منجر به فتح قله دماوند شد.خوشحالی من از این بابت بود که از حالت سکون و تنبلی بیرون آمدم و با تمرین توانستم بزرگترین قله ایران را فتح کنم.

۲_قبولی در کارشناسی ارشد emba:

تحصیل در زمینه مدیریت و در زمانی که پسرم متولد شده بود و هزینه ها افزایش یافته بود به من آموخت تا با نگرش متفاوتی به کسب وکار نگاه کنم و متوجه توانمندی های خودم شوم.اینکه با کوشش و تلاش و می توان بر  سختی ها برای  رسیدن به اهداف و  علاقه ها غلبه کرد.

۳_تولد پسرم

اینکه همیشه به خدا توکل داشته باشم و ناامید نشوم .چالش ها و اتفاقات زندگی را فرصتی برای رشد خودم بدانم و همیشه از داشته هایم لذت ببرم و برای رسیدن به نداشته ها تلاش کنم.

و…‌‌‌

برای توصیف رویدادها از کلماتی استفاده کنید که حالت فعال دارند .مثل حرکت کردن ،انجام دادن و…

برای رسیدن به نتیجه بهتر ،یادداشتی در مورد محیط و زمان این رویداد هم می توانید بنویسید.

به عنوان مثال:

به جای آنکه بنویسیم برنده شدم،بنویسیم در دانشگاه در رشته دوومیدانی ۱۵۰۰ متر انتخاب شدم و با تمرین  به مسابقات کشوری رفتم و نفر اول شدم.

خودآفرین فرهیخته در صورتی که این تمرین ها را انجام دهید قطعا شغل یا کسب وکار مورد علاقه تان را کشف خواهید کرد.

جهت نوشتن این مطلب از کتاب مدل کسب وکار شما کمک گرفتم.

رحیم خورشیدی علی کردی

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *