ثبت نام

خودآفرینی و شناخت علاقه ها

۱۱-Ways-to-Make-Money-Online-From-Home-e1553236066147

 

شما که به دنبال خودآفرینی هستید چه میزان از علاقه های خود در زمینه کسب وکار و شغل آگاهی دارید؟

آیا شما از  علاقه های خود در زمینه کسب وکار یا شغل باخبر هستید؟

می دانید علاقه چه نقش مهمی در استمرار وموفقیت کسب وکار دارد؟

 

 

 

در مطلب قبلی در زمینه خودآفرینی وچرخ زندگی نوشتیم.احتمالا پس از تکمیل چرخ زندگی تان متوجه مشکلاتی در زمینه کار وشغل در زندگی بشوید.یکی از عواملی که در بزرگسالی مسیر شغلی ما را مشخص می کند علاقه های دوران کودکی ست.در آن دوران می دانستیم که به چه چیزی علاقه داریم و  دوست داریم چه کاره شویم .

به مرور که بزرگ تر می شویم نقش محیط اطراف و دیگران در زندگی ما وخواسته های ما پررنگ تر می شود واز علاقه های کودکی دور می شویم و گاهی ممکن است علاقه های ما حول انتظارات دیگران(خانواده،دوستان و…)شکل  بگیرد.

 

 

 

یک آزمایش برای پیش از ۲۰سالگی:

دوست داشتید چه کاری انجام دهید؟

از چه فعالیت هایی(بازی،سرگرمی،ورزش،کارهای فوق برنامه یا موضوعات درسی)لذت می بردید؟

درباره چیزهایی فکر کنید که ساعتها شما را مجذوب خود می کردند وشما از انجام آنها چنان خوشحال می شدید که بقیه دنیا را فراموش می کردید.چه کارهایی موجب می شد زمان برایتان زود بگذرد؟

این پاسخ ها را اگر دوست داشتید برای ما و یا در یک صفحه برای خودتان بنویسید.

الان به آن پاسخ ها نگاه کنید.آیا هنوز به آن فعالیت های شادمانه یا چیزی مشابه می پردازید؟

احتمالا بسیاری از ما آن فعالیت های کودکانه را ترک کرده ایم و مشغولیتهای جدی در زمینه کار انتخاب کرده ایم.ولی باید بدانیم علاقه های کودکی در وجود ما حضور دارند و در صورتی که فعالیت های فعلی ما در زمینه شغل و کسب وکار با انها تطابق نداشته باشد احساس رضایتمندی نمی کنیم.پس این آزمایش فکری را جدی بگیرید و حتما به سوالاتی که پرسیدیم پاسخ دهید.

از دید دیک بولس نویسنده یکی از پرفروش ترین کتاب ها در زمینه راهنمای شغل ،یکی از مهم ترین دلایل شکست جویندگان شغل های رویائی نداشتن اطلاعات کافی در مورد خودشان است  و شناخت قوی از خود را لازمه یافتن و یا خلق یک شغل رویائی می داند.

از دید ما در استارتاپ خودآفرینی ،یکی از مهم ترین ویژگی های خودآفرینان خودشناسی ست و شناخت علاقه های فردی در زمینه کسب وکار و شغل یکی از ضروری ترین نیازهای خودآفرینان است.

رحیم خورشیدی علی کردی

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *