ثبت نام

خود آفرینی و احساس رضایت مندی

Children-with-thought-bub-007

یکی از بهترین ثروت هایی که هر فرد در طول زندگی می تواند داشته باشد ،احساس رضایت مندی ست.این احساس بیشتر از هرچیز وابسته به انتخاب های ما در طول زندگی بوده و در حقیقت نشان از تطابق ارزش های درونی ما ودستاوردهای بیرونی در زندگی ست.

خودشناسی و آگاهی به توانایی ها ،ظرفیت ها،استعدادها وشخصیت یکی از مهم ترین عوامل در زمینه انتخاب صحیح در برهه های مهم وحساس زندگی مثل انتخاب رشته تحصیلی،انتخاب شغل وکسب وکار و ……می باشد.

از طریق خودشناسی ما می دانیم که باید به سمت کارمندی برویم یاکارآفرینی.از طریق خودشناسی ما حتی می توانیم شغل مورد علاقه را بیابیم ودر صورتیکه این شغل در لیست مشاغل نباشد نسبت به خلق ان اقدام کنیم.

اگر رشته تحصیلی ای که انتخاب کرده ایم ناشی از استعدادها وعلایق ما باشد می توانیم در ان رشته دست به خلاقیت ها و ابتکارات مثال زدنی بزنیم که علاوه بر تحول در زندگی خود منجر به بهبود زندگی دیگران نیز بشود.

انتخاب کسب وکار ناشی از علاقه دارای چنین ویژگی هایی می باشد:

۱-در هنگام کار گذر زمان را احساس نمی کنیم.

۲-احساس ارزشمندی می کنیم.

۳-با افتخار کسب وکار خود را به دیگران اعلام می کنیم.

۴-خود را در رشد کسب وکار سهیم می دانیم.

۵-از لوگو شرکت در خودرو،لباس های خود و…..استفاده می کنیم.

۶-…..

خودآفرینی یعنی ابتدا نسبت به خودشناسی اقدام کنیم وپس از این مرحله اقدام به کارآفرینی کنیم.خودآفرینی حلقه گمشده امروز جامعه ما می باشد.تعداد زیادی از فارغ التحصیلان دانشگاهی به دلیل عدم انتخاب درست رشته تحصیلی ،می بایست از ادامه مسیری که مطابق علاقه آنها نیست دست کشیده و با خودشناسی اقدام به انتخاب شغل یا کسب وکار مورد علاقه نمایند و در صورتیکه نیاز باشد باخلق شغل رویائی و کارآفرینی از ادامه زندگی لذت برده و به احساس رضایتنمدی دست یابند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *