ثبت نام

راه عمل کردن به دانسته ها چیست؟

images (8)
ب

در مطلب قبلی راجع به این نوشتیم که یکی از مهم ترین اهداف ما از مطرح کردن مبحثی به نام خودآفرینی فراهم نمودن دانش و اطلاعات لازم جهت خودآفرینان است تا به دانسته های خود عمل کنند.

بنا بر مطالعه آقای کن بلانچارد سه عامل در عمل نکردن به دانسته ها نقش اساسی دارند که عبارتند از :

 

۱-تراکم اطلاعات

۲-نگرش منفی

۳-عدم پیگیری

قبل از ادامه مطلب ،خوب است کمی راجع به آقای کن بلانچارد بدانیم.

 

کنث هارتلی بلانچارد (به انگلیسیKenneth Hartley Blanchard) (زادهٔ ۶ می ۱۹۳۹ میلادی) نویسنده و کارشناس مدیریت اهل ایالات متحده است. او تاکنون بیش از ۶۰ کتاب نگاشته است که بیشتر آنها با حضور نویسندگانی دیگر بوده است. موفق‌ترین کتاب او با عنوان مدیر یک دقیقه‌ای بیش از ۱۳میلیون جلد فروش داشته و به زبان‌های زیادی ترجمه شده است.

بلانچارد، مدیر ارشد معنوی شرکت‌های کن بلانچارد که مجموعه‌ای بین‌المللی در زمینه آموزش مدیریت و مشاوره است را بر عهده دارد. او این شرکت را به همراه همسرش مارجوری بلانچارد در سال ۱۹۷۹ در سن دیگو در ایالت کالیفرنیا بنیان نهاد.

ایشان کتابی دارند که با نام عملی کردن  دانسته ها در ایران ترجمه شده که پیشنهاد می شود این کتاب را تهیه  و مطالعه نمایید.

آقای بلانچارد علاج درد عمل نکردن به دانسته ها و غلبه بر این سه تفگدار را عاملی می داند به نام تکرار .hلبته نوع خاصی از تکرار که تکرار شرطی نام دارد .یعنی از طریق تکرار کردن می شود بر سه عامل و مانع مهم سر راه عمل نکردن به دانسته ها غلبه کرد .

 

شاید شنیدن کلمه تکرار برای شما غیرمنتظره بود و شما انتظار داشتید برای عملی کردن دانسته ها به یک تکنیک یا روش پیچیده اشاره شود .اما باید به شما عرض کنم که گاهی ما از داشته های خودمان به خوبی استفاده نمی کنیم .در فرهنگ غنی اسلامی ایرانی ما گنجینه های عظیمی نهفته است که گاهی دانشمندان ونخبگان نتواسنته اند خوراک روحی افراد جامعه را از آن تامین و تغذیه کنند و در حالیکه در خواب به سر می بریم  یک دانشمند غربی با تحقیق وکاوش آن را کشف می کند و ما بایدبا پرداخت هزینه های گزاف متوجه شویم که چه ثروت های عظیمی داریم.

 

ناگفته نماند که من هم به سهم خودم و به امید آنکه در جامعه فرد موثر و مفیدی باشم  در دو وبینار  از طریق وب سایت ایسمینار  در زمینه عمل کردن به دانسته ها  برگزار  و به اندازه کافی راجع به آن صحبت کرده ام که اگر به هر دلیلی نتوانسته اید در وبینارهای من شرکت کنید می توانید از طریق  وب سایت ایسمینار و یا آدرس زیر :

https://b2n.ir/415913

ویدئو های آن وبینارها را تهیه  و از مطالب کاربردی  مطرح شده  برای عملی کردن دانسته هایتان استفاده کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *