ثبت نام

چرا به دانسته ها عمل نمی کنیم؟

لوگو جدید

یکی از اهداف خودآفرینی،همچنین ویژگی های یک خودآفرین ،عمل کردن به دانسته هاست.

دانسته های ما معمولا  حاصل رفتن به سمینارها،همایش ها و مطالعه کتاب ها ست.شاید شما هم  بعضی وقت ها از حجم کتاب های خوانده نشده یا کتاب های مطالعه شده ولی به مطلب آنها عمل نشده و…. گله مند هستید.راستش من خودم از افرادی بودم که کارشان وبینار وسمینارگردیه طبیعتا پیام های زیادی از طریق شبکه های اجتماعی و…و در زمینه برگزاری همایش و…برایمان ارسال می شود(ناگفته نماند که از طریق پیامک هم بعضی وقت ها به صورت آزار دهنده ای پیام میاد .با وجودیکه در اونها ذکر شده که با ارسال off ارسال پیام لغو می شود اما چندین بار ارسال offهم افاقه نمی کنه)

وقت نداریم، 

 

 

آقا جون در این دوران کرونایی و رکود کسب وکار دل شما هم خوش

معلومه نفست از جای گرم بلند میشه

.احتمالا نه قسط عقب افتاده داری و نه در خانه اجاره ای زندگی می کنی.برای من که بیکار هستم کتاب و…به چه دردم می خوره؟(فرض کردم یکی از خوانندگان این نوشته در دل خودش این کلمات را مرور کرده)

دوست  عزیزی که در حال خواندن این مقاله هستید شما یا با خودآفرینی آشنا بودهاید  و یا به صورت اتفاقی و در هنگام گوگل گردی به خودآفرینی برخورد کردید .اما در هر صورت یک سری دغدغه و در زمینه های مختلف داشته اید که سر از این صفحه در آورده اید) به نظر شما فردی در این دنیا وجود دارد که مشکل نداشته باشد؟

شاید پاسخ شما این باشه که اون فردی که ماشین شاسی ،خونه در منطقه خوب شهر و کاسبی خوبی داره که دیگه مشکلی نداره.اما شما دارید اشتباه می کنید.شما به آدم ها از زاویه دید خودتان نگاه می کنید.

همان فرد مشکلاتی دارد که شما اطلاع ندایرد.جنس مشکلات افراد با هم تفاوت دارد ولی همه در مشکل داشتن مشترک هستند.

 

قطعا یکی از در دسترس ترین دلایل ما برای توجیه مطالعه نکردن و تلنبار شدن کتاب ها، نداشتن وقت و فرصت کافی برای مطالعه است.که دیلیل قانع کننده ای نیست و همه افراد در طول روز ۲۴ساعت وقت دارند ولی همین وقت را به صورت اصولی مدیریت می کنند و برنامه ریزی و اولویت بندی دارند.

لازمه در اینجا من به مطلب خیلی مهمی اشاره کنم و آن هم این سوال هست که آیا شما با این هدف در سمینارها و…… شرکت می کنید که نکته جدیدی یادگرفته و به این دانسته ها عمل  کنید؟

یا کتاب می خرید برای پر کردن فضای کتاب خانه  تان و ادای با فرهنگ بودن؟

البته در شرایط فعلی کشور ما از لحاظ میزان ساعت مطالعه و کتابخوانی همین که اهل کتاب باشید و شما به افزایش این آمار کمک می کنید جای تقدیر دارد .

 

اما عمل نکردن به مطالب کتاب ها می تواند حاصل سه دلیل باشد:

 

۱-تراکم اطلاعات

۲-نگرش منفی

۳-عدم پیگیری

در مقاله بعدی در خصوص راه غلبه بر این سه عامل مطلب خواهیم نوشت.

رحیم خورشیدی

بنیان گذار خودآفرینی

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *