ثبت نام

هدر رفتن زمان را متوقف کنید وخودآفرینی راشروع کنید

iso-republic-relaxing-in-nature
ب

هدر رفتن زمان را متوقف کنید و خودآفرینی راشروع کنیدچرا که هر چه منتظر هم بمانید لحظه رویایی برای شروع کردن فرا نمی رسد.یکی از سریع ترین راههای خودآفرینی از بین بردن عادت های بد و جایگزینی آنها با عادت های خوب است.برای شناخت عادت ها در ابتدا به سوالات زیر و سوالات مشابه خوب فکر کنید.

آیا می خواهید سکان زندگی تان را در دست بگیرید؟

دوست دارید در زندگی از نظر تناسب اندام؟

از نظر رشد فردی؟

از نظر مالی؟

و…….

شبیه چه کسی باشید؟

 

در دست گرفتن سکان زندگی 

اگر دوست دارید شرایط فعلی تان را به شرایط بهتری تبدیل کنید ،باید به جستجو در میان افردی که دوست دارید مثل آنها باشید بپردازید و فرد مورد نظر را پیدا کنید و از او به عنوان یک مربی در ادامه زندگی بهره ببرید.

دارن هاردی خالق اثر مرکب  می گوید من چون دوست داشتم سکان زندگی ام را در دست بگیرم در میان افرادی که سکان زندگی شان را در دست گرفته بودند جستجو کردم و جیم ران را یافتم.

نکته مهم این است که راه حل رسیدن به موفقیت در تصمیم های خودتان نهفته است.اگر از یک مربی یا راهنما کمک بگیرید یادتان می دهد که چگونه و از کدام مسیر باید حرکت کنید تا به هدف برسید.موفقیت یک شبه به دست نمی آید مثلا با خوردن یک قرص نمی توانید به وزن دلخواه برسید .باید فرآیندی را طی کنید که راحت نیست.باید نحوه عذا خوردن خود را تغییر دهید  و به سراغ عادت های بد در زمینه غذا خوردن بروید.

 

قدرت عادت ها

مقابله با عادت ها نیاز به برنامه ریزی دارد عادت ها  درابتدای شکل گیری مثل نهالی هستند که تازه کاشته شده اند اما هر چه زمان بگذرد و به درخت تناوری تبدیل بشوند غلبه کردن بر آنها سخت تر خواهد شد و باید علاوه بر صرف وقت و انرژی از تجهیزات متفاوتی تری هم  استفاده کنید.

یکی از خصلت های مشترک میان ورزشکاران و افراد موفق و…این است که سعی کرده اند به مرور در خود عادت های خوبی ایجاد کنند.به عنوان مثال فلپس رکوردار طلای المپیک هر روز و در یک ساعت خاص تحت نظارت یک مربی به مدت چندین سال تمرین می کرده است.این نحوه تمرین برای او تبدیل به یک عادت شده و موفقیت های بعدی او حاصل این تمرین ها ست.پس هر تمرین و تکراری به مرور زمان وارد ناخودآگاه می شود و شما به صورت غیر ارادی آن رفتار را انجام می دهید.

هم اکنون به خودتان و عادت هایتان فکر کنید چه عادت ها ورفتارهایی در وجود شما غیر ارادی شده است؟

نکته ای که در مورد حذف عادت های بد یا ایجاد عادت های خوب  وجود دارد این است که ما فکر می کنیم غلبه بر این عادت ها  فقط نیاز به یک اراده عجیب دارد این در حالیست که با بهره گرفتن از اراده شما در این زمینه خیلی موفق نخواهید بود.شاید برایتان سوال ایجاد شود که راه غلبه بر این عادت ها اگر به اراده نیاز ندارد پس به چه چیزی نیاز دارد؟

معنا یا ارزش 

یکی از مهم ترین عامل ها که جهت غلبه بر عادت های ریشه دار به نوعی بر تصمیم های ما تاثیر شگرفی می گذارد داشتن معنا در زندگی است.این ابزار قدرتمند که به آن نیروی علت می گویند باعث می شود تا که ما در شرایط مختلف تصمیم های   متفاوتی بگیریم.ارزش ها همان علت های اصلی زندگی ما هستند.شما دارای چه ارزش هایی در زندگی هستید؟

آیا تاکنون ارزش های خودتان را لیست کرده اید؟

پس یکی از سریع ترین راههای خودآفرینی ،شناخت عادت ها و ساخت عادت های جدید است.برای ساخت عادت های جدید باید دلیل ومعنا داشته باشید که این معنا از ارزش های شما نشات می گیرد.

 

 

 

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *